The Dark Side of the Moon
The Dark Side of the Moon
The Dark Side of the Moon
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum ljubavi - Sunčev Cvet
 
PortalPrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi
Pristupi
Korisničko ime:
Šifra:
Pristupi automatski pri svakoj poseti: 
:: Zaboravio sam šifru
Zadnje teme
» Predstavljanje vaših sajtova
Orgazam bez fizičkog dodira? EmptyPon Jun 22, 2015 1:28 am od Ana81

» Priče za laku noć ;)
Orgazam bez fizičkog dodira? EmptyPon Jul 28, 2014 5:53 pm od radioaktivna

» Urbane legende
Orgazam bez fizičkog dodira? EmptyPon Jul 28, 2014 5:50 pm od radioaktivna

» Ljubavne asocijacije
Orgazam bez fizičkog dodira? EmptyNed Feb 09, 2014 4:57 pm od maja

» Asocijacije
Orgazam bez fizičkog dodira? EmptyNed Feb 09, 2014 4:57 pm od maja

» Kaladont
Orgazam bez fizičkog dodira? EmptyNed Feb 09, 2014 4:56 pm od maja

» Kaladont imena
Orgazam bez fizičkog dodira? EmptyNed Feb 09, 2014 4:55 pm od maja

» Najlepša reč
Orgazam bez fizičkog dodira? EmptyNed Feb 09, 2014 4:55 pm od maja

» Oceni avatar..
Orgazam bez fizičkog dodira? EmptyNed Feb 09, 2014 4:54 pm od maja

» Brojimo po 1 pa dokle stignemo....
Orgazam bez fizičkog dodira? EmptyNed Feb 09, 2014 4:54 pm od maja

» Brojanje u slikama
Orgazam bez fizičkog dodira? EmptyPet Sep 13, 2013 7:37 pm od Hanna..

» R
Orgazam bez fizičkog dodira? EmptyČet Jan 31, 2013 5:15 pm od Flanders

» Koje su boje Vaše oči?
Orgazam bez fizičkog dodira? EmptySub Jan 26, 2013 2:35 am od vanja

» Trenutno slušam...
Orgazam bez fizičkog dodira? EmptyUto Jan 08, 2013 1:13 am od Kaktussic

» Ja sam zadnja...
Orgazam bez fizičkog dodira? EmptySre Dec 26, 2012 1:31 pm od maja

Ključne reči
ljubav

 

 Orgazam bez fizičkog dodira?

Ići dole 
AutorPoruka
radioaktivna
Administrator
Administrator
radioaktivna


Ženski Broj poruka : 9209
Datum upisa : 17.03.2011
Godina : 124
Lokacija : zvezdana prašina

Orgazam bez fizičkog dodira? Empty
PočaljiNaslov: Orgazam bez fizičkog dodira?   Orgazam bez fizičkog dodira? EmptyNed Mar 20, 2011 6:27 pm

Naučnici su pre par godina započeli snimanje ženskog mozga za vreme orgazma u nadi da će videti šta se događa u tim trenucima i da li je zaista moguće doći do orgazma bez direktnog kontakta sa muškarcem.



"Centri za užitak u mozgu, povezani sa orgazmom, 'uključe se' kod žena koje same sebe dovedu do orgazma kao i kod onih koje za to koriste konvencionalnije metode. Ti isti centri se ne upale kada žena glumi orgazam", pojasnio je dr Beri Komisaruk, autor knjige "Nauka orgazma".

Ispitane žene dovodile su sebe do orgazma na različite načine. Neke su koristile kombinaciju vežbi disanja i fantaziranja, dok su ostale koristile maštu i vežbe za karlicu, piše Daily Mail.

Za razliku od žena, muški mozak sav fokus stavlja na fizički kontakt i stimulaciju prilikom seksa. Muškarcima je bitan kontakt dok je ženama fokus na opuštenosti i manjku nervoze.

"Što su više vežbale činilo se da je postizanje orgazma bilo sve lakše i lakše. Ima još puno stvari u vezi sa ženskom seksualnošću koje u potpunosti ne razumemo a ovo je samo jedan mali deo velike slagalice koju pokušavamo da sklopimo ", izjavio je Komisaruk.

Ako mislite da su ovo samo naklapanja, Džil Morison, četrdesetogodišnja sekretarica, tvrdi drugačije.

"Otkrila sam da se mogu 'mišlju' dovesti do orgazma još kada sam bila u ranim 20-im. Tada sam bila srećno udata i ležala sam sa suprugom u krevetu pre vođenja ljubavi. Nije me dodirivao, ali sam se osećala vrlo opušteno. Doživela sam orgazam upravo tada, bez ikakve stimulacije", kaže ona.

Džil tvrdi da joj to nije bilo i poslednji put.

"S vremenom postala sam sve veštija u dovođenju sebe do orgazma do te mere da ako želim mogu da doživim orgazam samo misleći na njega. Moje telo odmah odgovara. Po mom mišljenju, sve je to u glavi", objašnjava sekretarica.

Skeniranje ženskog mozga tokom seksa pokazalo je da deo koji je zadužen za regulisanje straha, nervoze i emocija smanjuje svoju aktivnost kako se trenutak orgazma bliži, dok je u samim trenucima ekstaze on praktično ugašen što ženu dovodi skoro u stanje transa.

Sudeći po seksualnom terapeutu Poli Hal ovo se dešava zato što žene moraju da ostvare poptunu opuštenost i bezbednost kako bi u potpunosti mogle da uživaju u seksu.

Ženska opsednutost izgledom i brojni strahovi i nervoze vrlo lako mogu skrenuti mozak sa pravog puta i tako onemogućiti orgazam.



izvor
Nazad na vrh Ići dole
https://dark.forumsc.net
 
Orgazam bez fizičkog dodira?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Može li ženski orgazam ubiti muškarca?
» Trikovi koji će produžiti muški orgazam šest puta
» Tokom seksa žena treba sama da se pobrine za svoj orgazam

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
The Dark Side of the Moon :: Ljubav i Sex :: Zašto kažeš ljubav, a misliš na sex !? .. :) (+18)-
Skoči na: