The Dark Side of the Moon
The Dark Side of the Moon
The Dark Side of the Moon
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum ljubavi - Sunčev Cvet
 
PortalPrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi
Pristupi
Korisničko ime:
Šifra:
Pristupi automatski pri svakoj poseti: 
:: Zaboravio sam šifru
Zadnje teme
» Predstavljanje vaših sajtova
Moderna ljubav - nova pravila EmptyPon Jun 22, 2015 1:28 am od Ana81

» Priče za laku noć ;)
Moderna ljubav - nova pravila EmptyPon Jul 28, 2014 5:53 pm od radioaktivna

» Urbane legende
Moderna ljubav - nova pravila EmptyPon Jul 28, 2014 5:50 pm od radioaktivna

» Ljubavne asocijacije
Moderna ljubav - nova pravila EmptyNed Feb 09, 2014 4:57 pm od maja

» Asocijacije
Moderna ljubav - nova pravila EmptyNed Feb 09, 2014 4:57 pm od maja

» Kaladont
Moderna ljubav - nova pravila EmptyNed Feb 09, 2014 4:56 pm od maja

» Kaladont imena
Moderna ljubav - nova pravila EmptyNed Feb 09, 2014 4:55 pm od maja

» Najlepša reč
Moderna ljubav - nova pravila EmptyNed Feb 09, 2014 4:55 pm od maja

» Oceni avatar..
Moderna ljubav - nova pravila EmptyNed Feb 09, 2014 4:54 pm od maja

» Brojimo po 1 pa dokle stignemo....
Moderna ljubav - nova pravila EmptyNed Feb 09, 2014 4:54 pm od maja

» Brojanje u slikama
Moderna ljubav - nova pravila EmptyPet Sep 13, 2013 7:37 pm od Hanna..

» R
Moderna ljubav - nova pravila EmptyČet Jan 31, 2013 5:15 pm od Flanders

» Koje su boje Vaše oči?
Moderna ljubav - nova pravila EmptySub Jan 26, 2013 2:35 am od vanja

» Trenutno slušam...
Moderna ljubav - nova pravila EmptyUto Jan 08, 2013 1:13 am od Kaktussic

» Ja sam zadnja...
Moderna ljubav - nova pravila EmptySre Dec 26, 2012 1:31 pm od maja

Ključne reči
ljubav

 

 Moderna ljubav - nova pravila

Ići dole 
3 posters
AutorPoruka
radioaktivna
Administrator
Administrator
radioaktivna


Ženski Broj poruka : 9209
Datum upisa : 17.03.2011
Godina : 124
Lokacija : zvezdana prašina

Moderna ljubav - nova pravila Empty
PočaljiNaslov: Moderna ljubav - nova pravila   Moderna ljubav - nova pravila EmptySub Mar 26, 2011 11:41 pm

Virtuelne veze su fenomen novog doba − zahvaljujući internetu više ne moramo da razmišljamo gde ćemo izaći, šta ćemo obući i kako ćemo nekog zavesti.


Prvo (i poslednje) ljubavno pismo napisala sam sa deset godina. Inspiraciju sam pronašla u prepiskama koje su vodili moji roditelji dok su se zabavljali. Ona je živela s mamom i tatom, a on je bio u vojnom garnizonu u Postojni. Ona je bila „lula“, a on „lule“. Ona bi svako svoje pismo parfimisala, a on bi u svako svoje stavio poneki cvetić. Sadržaj je bio manje-više isti. Posle nabrajanja šta se kome desilo od trenutka kada su se poslednji put videli ređala su se priznanja beskompromisne ljubavi, ljubomorna peckanja i obavezno − „nedostaješ mi svakog trena i jedva čekam tvoje sledeće pismo“.

Mama mi je jednom rekla: „Ja svoja ljubavna pisma čuvam u kutijama cipela, ali nikako da otkrijem gde su tvoja?“. Morala sam da je dotučem. „Mama, ja nemam nijedno ljubavno pismo“, rekla sam joj. „To danas nije moderno.“

Zato imam impresivnu kolekciju „ljubavnih mejlova“, SMS-ova, chat histories s Messangera, Facebooka i Skypea i gomilu MMS-ova. Naravno, nisam uspela sve da sačuvam jer mi memorijski kapaciteti kompjutera i mobilnih telefona to nisu dozvolili. Najdraže SMS-ove sam neko vreme predano prepisivala u dnevnik, jer mi je bilo žao da ih brišem, „ljubavne mejlove“ sam „sejvovala“ u folder „Romeo“, a što se chat histories tiče, da sam bila pametna, predano bih ih brisala. Ispostavilo se da kada sa partnerom počnete da delite ne samo emocije i krevet već i kompjuter, svako okolišanje oko otkrivanja password-a za mejl, Skype, Facebook ili Messanger može biti sumnjivo. Ako u ime beskompromisne ljubavi na tako nešto i pristanete, uvek morate biti apsolutno sigurni da ste uništile sve kompromitujuće dokaze. U suprotnom, realna veza može da strada zbog virtuelne, a može da se dogodi i da virtuelna veza postane „prava“. Mnogi se parovi nalaze upravo „surfujući“ internetom, a lista onih koji nakon toga stupaju u brak svakim danom je sve duža.

Facebook mreža trenutno broji oko 400 miliona članova. Polovina je aktivna svaki dan, a 35 miliona svakodnevno menja status: „danas jedem pomorndže“, „volim nešu“, „mrzim Nešu“... Prosečan korisnik Facebooka ima 130 prijatelja, mesečno pošalje osam zahteva za nova prijateljstva poznatim ili nepoznatim ljudima, svakodnevno na poslu provede 55 minuta četujući, gledajući šta mu rade prijatelji, igrajući neku od Facebook igara ili tražeći partnera. Više od 100 miliona aktivnih korisnika Facebooku pristupa preko mobilnih telefona. Teoretski, svaki od ovih članova je bio, jeste ili će biti u iskušenju da ima Facebook ljubavnika ili da pomoću te mreže nađe momka ili devojku. Internet forume na kojima se obrađuje ljubavna i seksualna tematika nemoguće je izbrojati, baš kao što je nemoguće utvrditi tačan broj internet korisnika na planeti (neki ljudi imaju više naloga, a neki nalozi više korisnika). Ipak, pouzdan podatak je da je 8. marta ove godine na Skype otišlo 23 miliona ljudi. Svako od njih imao je mogućnost da kucka poruke i čuje ili vidi osobu sa druge strane kabla.

Tehnologija napreduje sve brže, ali ako ne želimo da otkrijemo pravi identitet, još uvek imamo mogućnost da virtuelnog ljubavnika slažemo kako nemamo kameru ili kako ne smemo da uključimo mikrofon da nas ne bi čuo partner iz realnog života, koji, dok mi razvijamo svoj lik i internet romansu/avanturu, „spava na kauču“. Virtuelna ljubav je fenomen novog doba. Za jedne je internet komunikacija razonoda, uzbuđenje prolaznog karaktera i beg iz dosadne stvarnosti. Za druge je lek za usamljenost, stidljivost ili nelagodu zbog fizičke mane. Zaljubljeni ističu prednosti, prevareni i razočarani ističu samo nedostatke. Baš kao i u „pravom životu“.

Jedno je sigurno, internet je zamenio izlaske, mejlovi su zamenili ljubavna pisma, chat seanse su zamenile cvrkutanje preko telefona, a upoznavanje preko interneta postalo je odličan početak za svaku buduću vezu. Da li će se virtuelna veza obistiniti i u „dosadnom“, realnom životu, zavisi od virtuelnih ljubavnika.

Zahvaljujući internetu više ne moramo da lupamo glavu oko toga gde ćemo izaći, šta ćemo obući i kako ćemo nekog zavesti. Važno je samo da imamo kompjuter, internet nalog i – brz protok. Sve ostalo zavisi od naše kreativnosti, ludosti i – nagona. Danas možemo biti crnka, sutra plavuša, prekosutra možemo biti nežna i romantična dušica ili imati čvrstu guzu i prljavu maštu. Sve je dozvoljeno. Na internetu možemo naći ljubavnika, možemo biti u više veza u isto vreme, možemo voditi ljubav s nekoliko ljudi – u isto vreme, ali na različitim mestima. Možemo da zaboravimo na to ko smo u „dosadnom“ životu, možemo da nađemo „srodnu dušu“, a što je najvažnije – možemo da se zabavimo i da nas ne grize savest.

izvor
Nazad na vrh Ići dole
https://dark.forumsc.net
KaTe
VIP
VIP
KaTe


Ženski Broj poruka : 321
Datum upisa : 18.05.2011

Moderna ljubav - nova pravila Empty
PočaljiNaslov: Re: Moderna ljubav - nova pravila   Moderna ljubav - nova pravila EmptyPon Maj 23, 2011 11:16 pm

Virtuelne veze su fenomen novog doba,na žalost istina...ne znam jel i poznam nekoga tko nije nikada bio u toj virtualnoj vezi...bar dan jedan,ili je još u istoj... 12458
Nazad na vrh Ići dole
http://debilana.forumotion.com/
bodomiere
VIP
VIP
bodomiere


Broj poruka : 178
Datum upisa : 31.03.2011

Moderna ljubav - nova pravila Empty
PočaljiNaslov: Re: Moderna ljubav - nova pravila   Moderna ljubav - nova pravila EmptyČet Maj 26, 2011 2:41 pm

virtualne veze su men ko kompjuterska igra :smeh: ne kontam šta tu dobiješ osim tako nečeg...
Nazad na vrh Ići dole
KaTe
VIP
VIP
KaTe


Ženski Broj poruka : 321
Datum upisa : 18.05.2011

Moderna ljubav - nova pravila Empty
PočaljiNaslov: Re: Moderna ljubav - nova pravila   Moderna ljubav - nova pravila EmptyČet Maj 26, 2011 5:53 pm

Što je najjače ništa ne dobiješ eeee
Nazad na vrh Ići dole
http://debilana.forumotion.com/
Sponsored content





Moderna ljubav - nova pravila Empty
PočaljiNaslov: Re: Moderna ljubav - nova pravila   Moderna ljubav - nova pravila Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Moderna ljubav - nova pravila
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Balkanska pravila
» Šta je Ljubav ?
» Reč "ljubav"
» Biološka pravila privlačnosti
» Pravila podforuma Veliki i mali oglasi

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
The Dark Side of the Moon :: Ljubav i Sex :: Ljubavne nedoumice-
Skoči na: