The Dark Side of the Moon
The Dark Side of the Moon
The Dark Side of the Moon
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum ljubavi - Sunčev Cvet
 
PortalPrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi
Pristupi
Korisničko ime:
Šifra:
Pristupi automatski pri svakoj poseti: 
:: Zaboravio sam šifru
Zadnje teme
» Predstavljanje vaših sajtova
Mudre misli, citati, izreke o ljubavi - Page 6 EmptyPon Jun 22, 2015 1:28 am od Ana81

» Priče za laku noć ;)
Mudre misli, citati, izreke o ljubavi - Page 6 EmptyPon Jul 28, 2014 5:53 pm od radioaktivna

» Urbane legende
Mudre misli, citati, izreke o ljubavi - Page 6 EmptyPon Jul 28, 2014 5:50 pm od radioaktivna

» Ljubavne asocijacije
Mudre misli, citati, izreke o ljubavi - Page 6 EmptyNed Feb 09, 2014 4:57 pm od maja

» Asocijacije
Mudre misli, citati, izreke o ljubavi - Page 6 EmptyNed Feb 09, 2014 4:57 pm od maja

» Kaladont
Mudre misli, citati, izreke o ljubavi - Page 6 EmptyNed Feb 09, 2014 4:56 pm od maja

» Kaladont imena
Mudre misli, citati, izreke o ljubavi - Page 6 EmptyNed Feb 09, 2014 4:55 pm od maja

» Najlepša reč
Mudre misli, citati, izreke o ljubavi - Page 6 EmptyNed Feb 09, 2014 4:55 pm od maja

» Oceni avatar..
Mudre misli, citati, izreke o ljubavi - Page 6 EmptyNed Feb 09, 2014 4:54 pm od maja

» Brojimo po 1 pa dokle stignemo....
Mudre misli, citati, izreke o ljubavi - Page 6 EmptyNed Feb 09, 2014 4:54 pm od maja

» Brojanje u slikama
Mudre misli, citati, izreke o ljubavi - Page 6 EmptyPet Sep 13, 2013 7:37 pm od Hanna..

» R
Mudre misli, citati, izreke o ljubavi - Page 6 EmptyČet Jan 31, 2013 5:15 pm od Flanders

» Koje su boje Vaše oči?
Mudre misli, citati, izreke o ljubavi - Page 6 EmptySub Jan 26, 2013 2:35 am od vanja

» Trenutno slušam...
Mudre misli, citati, izreke o ljubavi - Page 6 EmptyUto Jan 08, 2013 1:13 am od Kaktussic

» Ja sam zadnja...
Mudre misli, citati, izreke o ljubavi - Page 6 EmptySre Dec 26, 2012 1:31 pm od maja

Ključne reči
ljubav

 

 Mudre misli, citati, izreke o ljubavi

Ići dole 
+2
Ana
radioaktivna
6 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći
AutorPoruka
radioaktivna
Administrator
Administrator
radioaktivna


Ženski Broj poruka : 9209
Datum upisa : 17.03.2011
Godina : 124
Lokacija : zvezdana prašina

Mudre misli, citati, izreke o ljubavi - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mudre misli, citati, izreke o ljubavi   Mudre misli, citati, izreke o ljubavi - Page 6 EmptyČet Apr 07, 2011 7:41 pm

Ljubav je stanje u kojem čovjek vidi stvari onakvima kakve nisu. Niče
Nazad na vrh Ići dole
https://dark.forumsc.net
radioaktivna
Administrator
Administrator
radioaktivna


Ženski Broj poruka : 9209
Datum upisa : 17.03.2011
Godina : 124
Lokacija : zvezdana prašina

Mudre misli, citati, izreke o ljubavi - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mudre misli, citati, izreke o ljubavi   Mudre misli, citati, izreke o ljubavi - Page 6 EmptyČet Apr 07, 2011 7:41 pm

U ljubavi je 11 paran broj. Vijetnamska poslovica
Nazad na vrh Ići dole
https://dark.forumsc.net
radioaktivna
Administrator
Administrator
radioaktivna


Ženski Broj poruka : 9209
Datum upisa : 17.03.2011
Godina : 124
Lokacija : zvezdana prašina

Mudre misli, citati, izreke o ljubavi - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mudre misli, citati, izreke o ljubavi   Mudre misli, citati, izreke o ljubavi - Page 6 EmptyČet Apr 07, 2011 7:42 pm

Ljubav umrljana sebičnošću ne privlači mnogo; srce se grozi od računa i ma kakvog koristoljublja. Balzak
Nazad na vrh Ići dole
https://dark.forumsc.net
radioaktivna
Administrator
Administrator
radioaktivna


Ženski Broj poruka : 9209
Datum upisa : 17.03.2011
Godina : 124
Lokacija : zvezdana prašina

Mudre misli, citati, izreke o ljubavi - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mudre misli, citati, izreke o ljubavi   Mudre misli, citati, izreke o ljubavi - Page 6 EmptyČet Apr 07, 2011 7:42 pm


Dok god volimo nekoga zbog njegovih vrlina, to nije ništa ozbiljno. Ali kad ga počnemo voljeti zbog njegovih mana, onda je to ljubav. Saša Gitri
Nazad na vrh Ići dole
https://dark.forumsc.net
radioaktivna
Administrator
Administrator
radioaktivna


Ženski Broj poruka : 9209
Datum upisa : 17.03.2011
Godina : 124
Lokacija : zvezdana prašina

Mudre misli, citati, izreke o ljubavi - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mudre misli, citati, izreke o ljubavi   Mudre misli, citati, izreke o ljubavi - Page 6 EmptyČet Apr 07, 2011 7:42 pm

Ljubav je stvar osjećanja, a ne volje. Ne mogu voljeti zato što hoću, a još manje zato što moram, stoga je obavezna ljubav glupost. Emanuel Kant
Nazad na vrh Ići dole
https://dark.forumsc.net
radioaktivna
Administrator
Administrator
radioaktivna


Ženski Broj poruka : 9209
Datum upisa : 17.03.2011
Godina : 124
Lokacija : zvezdana prašina

Mudre misli, citati, izreke o ljubavi - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mudre misli, citati, izreke o ljubavi   Mudre misli, citati, izreke o ljubavi - Page 6 EmptyČet Apr 07, 2011 7:43 pm

Postoje ljudi koji vam izvade srce i postoje ljudi koji vam ga vrate unutra. Elizabet Dejvid
Nazad na vrh Ići dole
https://dark.forumsc.net
radioaktivna
Administrator
Administrator
radioaktivna


Ženski Broj poruka : 9209
Datum upisa : 17.03.2011
Godina : 124
Lokacija : zvezdana prašina

Mudre misli, citati, izreke o ljubavi - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mudre misli, citati, izreke o ljubavi   Mudre misli, citati, izreke o ljubavi - Page 6 EmptyČet Apr 07, 2011 7:43 pm

Ljubav ne treba da moli, a ni da zahtijeva.
Ljubav mora imati snage da u sebi samoj dođe do izvjesnosti.
Onda nju više ne vuku, nego ona vuče. Hese
Nazad na vrh Ići dole
https://dark.forumsc.net
radioaktivna
Administrator
Administrator
radioaktivna


Ženski Broj poruka : 9209
Datum upisa : 17.03.2011
Godina : 124
Lokacija : zvezdana prašina

Mudre misli, citati, izreke o ljubavi - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mudre misli, citati, izreke o ljubavi   Mudre misli, citati, izreke o ljubavi - Page 6 EmptySub Maj 14, 2011 4:09 pm

Umrijeti od ljubavi znači pretjerati u njoj.

Francuska poslovica

Nazad na vrh Ići dole
https://dark.forumsc.net
radioaktivna
Administrator
Administrator
radioaktivna


Ženski Broj poruka : 9209
Datum upisa : 17.03.2011
Godina : 124
Lokacija : zvezdana prašina

Mudre misli, citati, izreke o ljubavi - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mudre misli, citati, izreke o ljubavi   Mudre misli, citati, izreke o ljubavi - Page 6 EmptySub Maj 14, 2011 4:10 pm

Sa ljubavlju je isto kao i sa sjenkom; ako za njom trčiš dostići je nećeš nikada. No, samo joj okreni leđa i ona će te zauvijek pratiti. Anoniman
Nazad na vrh Ići dole
https://dark.forumsc.net
radioaktivna
Administrator
Administrator
radioaktivna


Ženski Broj poruka : 9209
Datum upisa : 17.03.2011
Godina : 124
Lokacija : zvezdana prašina

Mudre misli, citati, izreke o ljubavi - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mudre misli, citati, izreke o ljubavi   Mudre misli, citati, izreke o ljubavi - Page 6 EmptySub Maj 14, 2011 4:10 pm

Ako ti u pamćenju ne prebiva ni najmanja ludost na koju te je navela ljubav, nikada nisi volio. – Šekspir

Nazad na vrh Ići dole
https://dark.forumsc.net
radioaktivna
Administrator
Administrator
radioaktivna


Ženski Broj poruka : 9209
Datum upisa : 17.03.2011
Godina : 124
Lokacija : zvezdana prašina

Mudre misli, citati, izreke o ljubavi - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mudre misli, citati, izreke o ljubavi   Mudre misli, citati, izreke o ljubavi - Page 6 EmptySub Maj 14, 2011 4:10 pm



Ljubav čini da prolazi vrijeme, vrijeme čini da prolazi ljubav.

Francuska poslovica
Nazad na vrh Ići dole
https://dark.forumsc.net
radioaktivna
Administrator
Administrator
radioaktivna


Ženski Broj poruka : 9209
Datum upisa : 17.03.2011
Godina : 124
Lokacija : zvezdana prašina

Mudre misli, citati, izreke o ljubavi - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mudre misli, citati, izreke o ljubavi   Mudre misli, citati, izreke o ljubavi - Page 6 EmptySub Maj 14, 2011 4:10 pm

Jedini lijek za ljubav je voljeti još više.

Anoniman
Nazad na vrh Ići dole
https://dark.forumsc.net
Hanna...
VIP
VIP
Hanna...


Ženski Broj poruka : 1183
Datum upisa : 23.05.2011
Godina : 1834

Mudre misli, citati, izreke o ljubavi - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mudre misli, citati, izreke o ljubavi   Mudre misli, citati, izreke o ljubavi - Page 6 EmptySre Maj 25, 2011 9:11 pm

Sunčev cvet ::
Muškarci ne mrze žene onoliko koliko viču na njih, niti žene vole muškarce onoliko koliko ih slušaju i trpe.
Dušan Radović

Slažem se!
Nazad na vrh Ići dole
radioaktivna
Administrator
Administrator
radioaktivna


Ženski Broj poruka : 9209
Datum upisa : 17.03.2011
Godina : 124
Lokacija : zvezdana prašina

Mudre misli, citati, izreke o ljubavi - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mudre misli, citati, izreke o ljubavi   Mudre misli, citati, izreke o ljubavi - Page 6 EmptyČet Jun 02, 2011 10:38 pm

„Nasmešila si se i stala pričati ni o čemu, a ja sam osetio kako sam takvo što već dugo očekivao.“ Rabindranath Tagore

„Dok se dani polako izmenjuju, okrenimo se jedno drugome u tihoj naklonosti, prošetajmo u miru do ruba starosti.“ Stara egipatska pesma

„Toliko da znaš: sve što za tebe osećam nikad neće nestati. Volim te svim srcem i nedostaješ mi iako nas deli samo dva sata. Toliko da znaš…“ Noel Coward

„A naše su usne otkrile kako da izgovore ono što reči ne mogu odati, sve dok stotina gnezda nisu odjeknula muzikom i istok se oblio sivilom.“ Frederick Lawrence Knowles

„Samo šećem tu između redaka svog pisma, pod sjajem tvojih očiju, na dahu s tvojih usana kao kroz prekrasan, srećan dan.“ Franz Kafka
Nazad na vrh Ići dole
https://dark.forumsc.net
radioaktivna
Administrator
Administrator
radioaktivna


Ženski Broj poruka : 9209
Datum upisa : 17.03.2011
Godina : 124
Lokacija : zvezdana prašina

Mudre misli, citati, izreke o ljubavi - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mudre misli, citati, izreke o ljubavi   Mudre misli, citati, izreke o ljubavi - Page 6 EmptyČet Jun 02, 2011 10:39 pm

„…dva sam se dana svakog trenutka pitao nije li ovakva sreća san. Kao da ono što osećam nije ovozemaljsko. Još ne mogu pojmiti ovo nebo na kojemu nema ni oblačka.“ Victor Hugo


„Sve čega se sećam pre tebe čini se crno-belim. No kad si ti došao, doneo si u moj život smeh, crvene balone, smešna iznenađenja, veselje i radost.“ Judith C. Grant


„Bez daha, pohrlili smo uz brežuljak obgrljen vetrom, smejali se pod suncem i celivali ljupke trave.“ Rupert Brooke

„Naučila sam kako ne treba brinuti zbog ljubavi; nego sa svesrdnim divljenjem iščekivati njezin dolazak.“ Alice Walker



„I opet mi prošle noći nisi dala spavati. Pre no što sam krenuo na počinak, pomako sam se i napravio ti mesta i pokušao sam zamisliti da si onde tako meka i topla i podatna. Ispružio sam ruku i ostao razočaran.“ Bob Grafton
„… ljubio ju je meko, njezinu kosu, lice, uši, nježno, lagano poput rose.“ D. H. Lawrence


„Bezbroj cvrčaka ima što dozivaju od jutra do večeri, i kliču: „Ja te volim! Ja te volim!“. Ali krasta, u tihoj groznici, izgarajući telom, strasnija je od svih njihovih žudnji. Takva je i moja ljubav…“ Japanska tradicionalna pjesma


„Ustajem iz snova o tebi. U prvom znoju noćnog sna, kad vetrovi tiho struje, i blistave zvezde sjaju.“ Percy Bysshe Shelley
Nazad na vrh Ići dole
https://dark.forumsc.net
radioaktivna
Administrator
Administrator
radioaktivna


Ženski Broj poruka : 9209
Datum upisa : 17.03.2011
Godina : 124
Lokacija : zvezdana prašina

Mudre misli, citati, izreke o ljubavi - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mudre misli, citati, izreke o ljubavi   Mudre misli, citati, izreke o ljubavi - Page 6 EmptyČet Jun 02, 2011 10:40 pm

„Mesta na kojima nema tebe… su bez života.“ Dante Gabriel Rossetti


„Ljubim tvoje ruke i na kolena se pred tobom spuštam… Da budeš siguran da sve misli moje, sav moj duh, celo srce postoje samo da bih te volela. Volim te… tako krasnog, tako savršenog, tako stvorenog da bude obasipan ljubavlju i voljen, voljen do smrti i ludila.“ Princeza Carolyne Jeanne Elisabeth Von Saynwittgenstein


„Moja je dobrota bezgranična poput mora. Moja je ljubav jednako duboka. Što više dajem tebi, to više imam sam, jer oboje smo beskonačni.“ William Shakespeare
„Rado ću živeti u siromašnoj planinskoj kućici, presti, šiti i obrađivati zemlju po svakom vremenu, prati se u hladnome planinskom potoku ako ćemo živeti zajedno.“ Nepoznati autor

„Živim ovde daleko i tvoja sam koji živiš onde daleko moj si ljubav nije od tela ona je tek duboko u srcima gde smo jedno.“ Sanskrtska ljubavna poezija
„… i zapamti, svaki časak svake noći u kojem nemam tebe, sve te noći u kojima sam daleko od tebe, u kojima me nisi htela, zadaju mi bol, a toj je muci jednaka spoznaja da su to trenuci i noći izgubljeni, izgubljeni, izgubljeni zauvek.“ Jack London
„Dan je hladan i mračan. Jedini zrak svetlosti koja dopire do mene, jedini izvor svjetlosti i topline moje je sećanje na tebe, draga Marie. Mislim o našim buđenjima na jezeru Como i o Firenci… Osećam da sam zaboravio živeti.“ Franz Liszt


„Svaki poljubac potstiče drugi poljubac. Ah, onih prvih dana ljubavi kako prirodno poljupci niču. Kako se tesno, u svome obilju, utiskuju jedan za drugim, sve dok ljubavnicima ne postane teško izbrojiti poljupce što izmeniše ih u jednome satu, kao što je teško izbrojati cvetove na prolećnoj livadi.“ Marcel Proust


„…sve što činiš mene opaja, užasava. muči, uznosi, sve što činiš je savršeno.“ Paul Eluard


„Ti si za mene slasno mučenje.“ Ralph Waldo Emerson


„Ljubav – slatkogorka i nezatomljiva – obuzima moje telo slabošću i ja drhtim.“ Sapfa

„Da ga nikad nisam srela, bila bih ga svojim snovima na život donela.“ Anzia Yezierska

„Sve dok živim, moje srce nikad neće zatreperiti ni za kim drugim, koliko god on lep i dobar, hrabar, odlučan i bogat ili plemenit bio, ja sam odabrala i nikoga drugoga neću.“ Francuska pjesma
Nazad na vrh Ići dole
https://dark.forumsc.net
radioaktivna
Administrator
Administrator
radioaktivna


Ženski Broj poruka : 9209
Datum upisa : 17.03.2011
Godina : 124
Lokacija : zvezdana prašina

Mudre misli, citati, izreke o ljubavi - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mudre misli, citati, izreke o ljubavi   Mudre misli, citati, izreke o ljubavi - Page 6 EmptyČet Jun 02, 2011 10:41 pm

„Radije ću se suočiti s neuspehom ako si ti uz mene, nego s uspehom uz bilo koga drugoga.“ Jenny De Vries


„Voli me: vest odzvanja poput zvona što jeca u tišini.“ Joyce Carol Oates
„Sama u gomili ljudi osećam se skrivenom u tajnovitoj radosti što samo mislim na njega.“ N. Payne

„Sunce ne može sjati bez tebe, ptice zanemeše bez pesme. Cvetovi su izgubili svu lepotu i miris – sve je besmisleno i uzalud. Volim te, draga… U svakoj si mojoj misli, nadi, želji, u svakom snu.“ Austin Dickinson


„Sumnjaj da zvezde su vatre žar, sumnjaj da sunce nebo ophodi, sumnjaj da istina laže je, al ne i u to da volim te ja.“ William Shakespeare „Hamlet“


„Bilo je trenutaka kad sam strahovala da ću ti čuti glas, a onda bih ostala neutešna što nije bio tvoj. Tako je mnogo istinskih protivrečnosti, toliko potpuno nespojivih poteza, koji se objasniti mogu samo sa dve reči: VOLIM TE.“ Julie De L. Espinasse


„Romantična se ljubav „dogodi“; nije ju moguće potaknuti; ljubav te zaludi. Posve si zanesen voljenim i nesposoban usmeriti misli na bilo šta drugo. Gubiš svaku želju da budeš slobodan, umesto toga želiš se stopiti i podčiniti… onome drugom.“ Margaret Horton


„Čuvaj me u srcu onom uzvišenom nežnošću koju sam pronašla jedino u tebi.“ Mary Wollstonecraft
Nazad na vrh Ići dole
https://dark.forumsc.net
radioaktivna
Administrator
Administrator
radioaktivna


Ženski Broj poruka : 9209
Datum upisa : 17.03.2011
Godina : 124
Lokacija : zvezdana prašina

Mudre misli, citati, izreke o ljubavi - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mudre misli, citati, izreke o ljubavi   Mudre misli, citati, izreke o ljubavi - Page 6 EmptyČet Jun 02, 2011 10:42 pm

„Budi u mom naručju sve do svitanja, a onda ostani još malo.“ Linda MacFarlane


„Vapaj mog tela za celovitošću, to je vapaj za tobom.“ Mary Carolyn Davies
„…u tvojim se rukama osipam u deliće neke nepregledne i nerešive zagonetke.“ Linda Pastan


„Sate koje provodim s tobom vidim kao neki miomirisni vrt, magličast suton i vodoskok koji u njemu peva… ti i ja sami – to me ispunjava osećajem da sam živ… Kažu da drugi videli su anđele, a ja sam vidio tebe i to mi je dovoljno.“ George Moore
„Susreo sam na ulici vrlo siromašna, zaljubljena mladića. Šešir mu star, kaput otrcan, ogrtač progledao na laktovima, cipele mu vodu propuštale – ali duša mu beše posuta zvezdama.“ Victor Hugo



„… činilo mi se kao da je poznajem već odavno i da pre nje nisam znao ni za što i da uopšte nisam živeo… „A, evo me, sedim tu, nasuprot njoj“, mišljah, „upoznah je; znam je. Bože, kakva sreća!“ Umalo sam poletio sa stolca u svom zanosu…“ Ivan Turgenjev


„Mislim o tome kako si dobar, nadaren, dobar: neka se snažna, svečana strast rađa u mom srcu; hrli k tebi, priziva te srži moga bića i vrelu života, ovija moje postojanje oko tebe – i u čistu, moćnom plamenu sažima tebe i mene u jedno.“ Charlotte Bronte


„Za mene si poput rajskh dveri. Zbog tebe ću se uvek odricati slave, stvaranja, svega.“ Frederick Chopin


„Volim miris tvoje kose – volim je dodirivati usnama i osećati je na licu. Utisnut ću poljubac tu gde zrak mesečeva je deli na dve strane pa uneti lice u bujne uvojke kao što bih pomirisao pregršt ljubičica.“ Robert Burdette


„Već si bio zaljubljen, poznaješ to stanje. Onaj osećaj ushićenosti, ne samo osobom koju voliš, već svim ljudima, samim sobom, životom. Odjednom u svemu vidiš lepotu, zanos. Ne bojiš se izraziti osećaje: strasno, nežno, rečima ili bez njih. I osećaš se tako snažnim, dobrostivim i punim života.“ George Weinberg


„Ne možeš verovati koliko mi nedostaješ. Budan sam veći deo noći jer mislim na tebe, a danju shvatim kako me noge same nose… u tvoju sobu… zatim je pronađem praznu i odem sav bolestan od tuge kao odbijen ljubavnik.“ Plinije mlađi
Nazad na vrh Ići dole
https://dark.forumsc.net
radioaktivna
Administrator
Administrator
radioaktivna


Ženski Broj poruka : 9209
Datum upisa : 17.03.2011
Godina : 124
Lokacija : zvezdana prašina

Mudre misli, citati, izreke o ljubavi - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mudre misli, citati, izreke o ljubavi   Mudre misli, citati, izreke o ljubavi - Page 6 EmptyČet Jun 02, 2011 10:44 pm

„Usne im se približiše i spojiše u poljupcu; dugom, dugom poljupcu, poljupcu mladosti i ljubavi… Svaki je poljubac potresao njihova srca…“ Lord Byron


„A-jao! Koliko god skrivam rumenilo na obrazima, ono svima govori da sam zaljubljena, a ljudi se smeše i govore: „Gde ti danas lutaju misli?“ Taira No Kanemori


„Osećam vrtoglavicu; vrtložim se u iščekivanju; Ova je izmišljena slast tako opojna da je očarala sva moja čula.“ William Shakespeare


„Povetarac struji prema otvorenom moru u Turangi, ti si daleko moj dragi, moja ljubav odlazi i hrli k tebi. Moja se ljubav poput kiše spušta na otvoreno more u Turangi, ostadoh ovde, živeti s ljubavlju za tebe.“ Maorska pjesma
„Volio bih da me voliš, da budem cvet u tvojoj kosi. AKo si noć, jaću bit zora i bljesak svetlosti u rosi. Voleo bih da me voliš, i da svi dani budu pesma. Ako si izvor, i ja ću biti u živoj steni bistra česma.“ Jure Kaštelan


„Kako da ti kažem da me omamljuje i najmanja slutnja tvog mirisa, da bi me, kad bih te imao i hiljadu puta, videla još zanesenijeg jer imao bih tada nadu i sećanje, a sada je to tek žudno iščekivanje.“ Honoré de Balzac


„Biti s tobom, to je poput šetnje u kristalno jasno jutro – osećaj da neupitno pripadaš tu.“ E. B. White

„Došla si, i za tobom je stiglo sunce, I zeleni je svod zlatan postao; I rogozi su usplamteli od smeha, I cvetovi mirisni zatresli se ljubavlju.“ Algernon Charles Swinburne

„Sva divota i sva skrivena blaga u srcu jednog dragulja: U srži jednog bisera sve boje i svaki odsjaj mora; Dašak i cvet, blesak i sen… Najjasnija istina u svemiru – sve to bilo je za mene u poljupcu jedne devojke.“ Robert Browning
Nazad na vrh Ići dole
https://dark.forumsc.net
radioaktivna
Administrator
Administrator
radioaktivna


Ženski Broj poruka : 9209
Datum upisa : 17.03.2011
Godina : 124
Lokacija : zvezdana prašina

Mudre misli, citati, izreke o ljubavi - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mudre misli, citati, izreke o ljubavi   Mudre misli, citati, izreke o ljubavi - Page 6 EmptyČet Jun 02, 2011 10:52 pm

„Daj mi hiljadu poljubaca, pa sto, pa još hiljadu, pa još sto, pa drugih hiljadu i drugih stotinu. Na kraju, kad razmenimo milion poljubaca, pomešamo ih zajedno sve dok ih ljubomorni što nas gledaju više ne budu mogli izbrojati.„(Katul)

Biti zaljubljen ne znači nužno i voleti. Biti zaljubljen je
određeno stanje; voleti je čin. Stanje podnosimo, za čin
se odlučujemo.(Denis de Rougemont)

Kome se ljubav smeje, taj poznaje samo šalu i radost(Finska Poslovica)
Postoje ljudi koji vam izvade srce i postoje ljudi koji ga vrate na
mesto.(Elizabeth David)

„Ljubav je samo jedna, a njenih kopija je hiljadu“ (La Rosfuko)

„Ljubav je stvar osećanja, a ne volje. Ne mogu voleti zato što hoću, a još manje zato što moram, stoga je obavezna ljubav glupost“ ( Kant )


„Kad ljubav nije ludost, tada to nije ljubav“ ( Calderon)


„Ljubav se rodi, zivi i umire u ocima“ (William Shakespeare)

„Ljubav odoleva vremenu koje sve otima. Nikada nije istinski voleo onaj ko misli da je ljubav prolazna“ (Johan Volfgang fon Gete)
Nazad na vrh Ići dole
https://dark.forumsc.net
radioaktivna
Administrator
Administrator
radioaktivna


Ženski Broj poruka : 9209
Datum upisa : 17.03.2011
Godina : 124
Lokacija : zvezdana prašina

Mudre misli, citati, izreke o ljubavi - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mudre misli, citati, izreke o ljubavi   Mudre misli, citati, izreke o ljubavi - Page 6 EmptyČet Jun 02, 2011 10:53 pm

Brak je u izvesnim slučajevima strahovita zabluda sa jedne strane, a strahovita prevara sa druge strane.
Velika prava ljubav pokazaće svoju punu snagu samo onda ako uspe da od dvoje ljubavnika, slabih ljudi, načini stvorenja koja se ne boje ni promena, ni nesreća, ni rastanka, ni bolesti, ni života, ni smrti.
Ivo Andrić

Svaka ljubav prolazi a neslaganje zauvek ostaje.

U srcu koje iskreno ljubi ili ljubomora ubija ljubav, ili ljubav ubija ljubomoru. Sasvim suprotno biva sa strašću.
Zaljubiti se ne znači voleti. Čovjek se može zaljubiti i mrzeći.
Fjodor Mihajlović Dostojevski



Ko silno ljubi, silan strah ga mori; A strah kad raste, jače ljubav gori.
Gde ljubav vlada, ljuta ljubomora stražom ljubavi sebe naziva.
William Shakespeare
Nazad na vrh Ići dole
https://dark.forumsc.net
radioaktivna
Administrator
Administrator
radioaktivna


Ženski Broj poruka : 9209
Datum upisa : 17.03.2011
Godina : 124
Lokacija : zvezdana prašina

Mudre misli, citati, izreke o ljubavi - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mudre misli, citati, izreke o ljubavi   Mudre misli, citati, izreke o ljubavi - Page 6 EmptyČet Jun 02, 2011 10:54 pm

Bol koju prouzrokuje ljubav, može izlečiti samo ljubav.
Rej

Ljubav živi davanjem, a ne uzimanjem.
St.Augustinus

Ljubav je poezija čula.
Balzak

Prava ljubav ceni ono što voli. ali nije prava ljubav ona koja voli samo ono što ceni.
L.Borne
Ljubav se rađa iz znatiželje, a traje iz navike.
M. Bontempeli

Ljubav je oganj što nevidljiv gori, rana što boli al se ne oseća, ona je nikad zadovoljna sreća, bol što ne boli nego mukom mori.
L. de Kamo


Ljubav je tiranin koji nikog ne pošteđuje.
Kornej

Ljubav odoleva vremenu koje sve otima. Nikad nije zaista ljubio onaj koji misli da je ljubav zaista prolazna.
Gete

Ljubav je nalik na vodu. ako je ništa ne uzburka ona štruli kao bara. A. Graf

Žena dokazuje svoju ljubav prema muškarcu požrtvovanošću, a on svoju – glupostima.
A. Hjorto

Ljubav je uvek plemenita i lepa, ali stvarnost se brine da ona prolazi kroz šumu kopriva.
M. Kesel

Ljubav sve pobeđuje.
Vergilije“
Nazad na vrh Ići dole
https://dark.forumsc.net
Hanna...
VIP
VIP
Hanna...


Ženski Broj poruka : 1183
Datum upisa : 23.05.2011
Godina : 1834

Mudre misli, citati, izreke o ljubavi - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mudre misli, citati, izreke o ljubavi   Mudre misli, citati, izreke o ljubavi - Page 6 EmptyPet Avg 12, 2011 12:21 am

Ljubav je valjda jedina stvar na svijetu
koju ne treba objašnjavati ni tražiti joj razlog...

Selimović
Nazad na vrh Ići dole
Tornado
VIP
VIP
Tornado


Muški Broj poruka : 1880
Datum upisa : 20.03.2011
Godina : 51

Mudre misli, citati, izreke o ljubavi - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mudre misli, citati, izreke o ljubavi   Mudre misli, citati, izreke o ljubavi - Page 6 EmptyPet Avg 12, 2011 12:27 am

Kad pripadam tebi, tad konačno potpuno pripadam i samome sebi.


Mikelanđelo
Nazad na vrh Ići dole
radioaktivna
Administrator
Administrator
radioaktivna


Ženski Broj poruka : 9209
Datum upisa : 17.03.2011
Godina : 124
Lokacija : zvezdana prašina

Mudre misli, citati, izreke o ljubavi - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mudre misli, citati, izreke o ljubavi   Mudre misli, citati, izreke o ljubavi - Page 6 EmptySub Avg 13, 2011 10:42 pm

Žene su kao deca. Imaju nerazumljive porive da postavljaju čudna pitanja. Tako muškarce zatiču nespremne i bez odbrane. Možda je to puka, prirodna manifestacija ženstvenosti, instinkt kojim se osvaja nešto nevidljivo, neko parče muške sujete, komadić naklonosti. Opet, možda je to neki tipično ženski način da se utvrdi poredak stvari. Nešto neumitno i iskonsko koliko i onih nekoliko reči kojima je Eva naterala Adama da zagrize jabuku. Pitanje koje ne traži odgovor, već ima samo jednu jedinu svrhu… Da iskupi ili navede na greh.

Dejan Stojiljković – Konstantinovo raskršće
Nazad na vrh Ići dole
https://dark.forumsc.net
Sponsored content





Mudre misli, citati, izreke o ljubavi - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mudre misli, citati, izreke o ljubavi   Mudre misli, citati, izreke o ljubavi - Page 6 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Mudre misli, citati, izreke o ljubavi
Nazad na vrh 
Strana 6 od 7Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći
 Similar topics
-
» Mudre misli , izreke , citati o ženama
» Mudre misli , izreke , citati o sreći
» Mudre misli, citati...
» Latinske izreke
» Radioaktivne misli

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
The Dark Side of the Moon :: Ljubavna litaretura :: Filozofija :: Mudre misli, citati, izreke-
Skoči na: