The Dark Side of the Moon
The Dark Side of the Moon
The Dark Side of the Moon
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum ljubavi - Sunčev Cvet
 
PortalPrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi
Pristupi
Korisničko ime:
Šifra:
Pristupi automatski pri svakoj poseti: 
:: Zaboravio sam šifru
Zadnje teme
» Predstavljanje vaših sajtova
Unutrasnja praznina EmptyPon Jun 22, 2015 1:28 am od Ana81

» Priče za laku noć ;)
Unutrasnja praznina EmptyPon Jul 28, 2014 5:53 pm od radioaktivna

» Urbane legende
Unutrasnja praznina EmptyPon Jul 28, 2014 5:50 pm od radioaktivna

» Ljubavne asocijacije
Unutrasnja praznina EmptyNed Feb 09, 2014 4:57 pm od maja

» Asocijacije
Unutrasnja praznina EmptyNed Feb 09, 2014 4:57 pm od maja

» Kaladont
Unutrasnja praznina EmptyNed Feb 09, 2014 4:56 pm od maja

» Kaladont imena
Unutrasnja praznina EmptyNed Feb 09, 2014 4:55 pm od maja

» Najlepša reč
Unutrasnja praznina EmptyNed Feb 09, 2014 4:55 pm od maja

» Oceni avatar..
Unutrasnja praznina EmptyNed Feb 09, 2014 4:54 pm od maja

» Brojimo po 1 pa dokle stignemo....
Unutrasnja praznina EmptyNed Feb 09, 2014 4:54 pm od maja

» Brojanje u slikama
Unutrasnja praznina EmptyPet Sep 13, 2013 7:37 pm od Hanna..

» R
Unutrasnja praznina EmptyČet Jan 31, 2013 5:15 pm od Flanders

» Koje su boje Vaše oči?
Unutrasnja praznina EmptySub Jan 26, 2013 2:35 am od vanja

» Trenutno slušam...
Unutrasnja praznina EmptyUto Jan 08, 2013 1:13 am od Kaktussic

» Ja sam zadnja...
Unutrasnja praznina EmptySre Dec 26, 2012 1:31 pm od maja

Ključne reči
ljubav

 

 Unutrasnja praznina

Ići dole 
4 posters
AutorPoruka
radioaktivna
Administrator
Administrator
radioaktivna


Ženski Broj poruka : 9209
Datum upisa : 17.03.2011
Godina : 124
Lokacija : zvezdana prašina

Unutrasnja praznina Empty
PočaljiNaslov: Unutrasnja praznina   Unutrasnja praznina EmptyPet Jun 17, 2011 11:51 pm

Najgore psihološko stanje je osećanje unutrašnje praznine. Ono se povremeno može desiti svakom čoveku i u svakom životnom dobu, zavisno od uzrasta, pola, zdravlja, uslova života.
Kada se čovek oseća ,,prazno” on ima potrebu da popuni tu svoju unutrašnju prazninu nečim spolja, pa poseže za hranom, lekovima, alkoholom, drogom ili nerazumnim trošenjem novca kupujući razne, često nepotrebne stvari. Većina se najčešće okreće hrani, slatkišima pogotovo, remeteći tako svoj izgled i zdravlje što ih čini još nezadovoljnijim i što ih na kraju vodi u depresiju. Depresiju onda ,,leče” nanovo hranom i tako stvaraju začarani krug iz kojeg teško mogu da se izvuku. Slično se dešava i sa alkoholom, drogom, pušenjem.
,,Sindrom kupovanja” je tipičan ženski način odbrane od stresa, nesigurnosti, razočaranja, usamljenosti. Uvek kada su nesrećne, usamljene ili nezadovoljne one kreću u kupovinu bilo čega: slatkiša, odeće, često nepotrebnih i kič stvari - u zavisnosti od raspoloživog novca.
Međutim, sve su to privremene utehe i rešenja. Prava rešenja i svi odgovori se nalaze u nama. Od našeg stava prema stvarima i životu, a najviše od onoga kako i o čemu razmišljamo, zavisi da li ćemo biti srećni ili nesrećni.
Ima ljudi koji sve vide ,,crno” i tako i razmišljaju: ,,U ljubavi baš nemam sreće”, ,,Samo se meni to dešava”, ,,Nije to za mene”... I njihovi razgovori se svode samo na tužne teme, bolesti, nesreće, probleme i žalbu na sve i svašta. Takav mentalni sklop normalno privlači nesreće i ti ljudi zaista žive tužni i nesrećni jer živeti svakodnevno sa nezadovoljstvom i crnim mislima - postaje navika.
S druge strane ima ljudi koji ,,lakše” posmatraju život i događaje, druže se, šale i smeju sebi i drugima (čak i kada su u nevolji), raduju se sitnicama, stalno su aktivni i ako to čine svakodnevno, oni vremenom steknu naviku da budu raspoloženi i srećni.
Sve dakle dolazi iz naše glave. Emerson je to lepo rekao: ,,Čovek je ono što misli”. Sreća i zadovoljstvo prema tome dolazi iznutra, to je jedno posebno mentalno i duhovno stanje ispunjenosti što jedino možemo naći u sebi a ne vezivanjem za bilo šta spolja, kuću, kola, novac, hranu, alkohol. Najbogatiji je onaj koji je zadovoljan samim sobom i onim što ima. Sreću ponekad i ne umemo da vidimo, ona je kako kaže Duško Radović ,,ponekad mala i nevidljiva”, i tek kada nas zadesi neka velika nesreća (bolest, prirodna katastrofa, rat) vidimo da smo ustvari bili srećni.
Naravno, niko nije u potpunosti i uvek srećan, niti stvarno nesrećan. Svi mi u životu imamo i dobre i loše periode, lepe i ružne trenutke, lepi nas raduju i podstiču, a ružni podsećaju da smo ipak samo ljudi.
Međutim, svako može da upravlja svojim životom i da koliko toliko utiče na sopstvenu sreću. To znači steći naviku sreće, odnosno, misli što više o lepim stvarima, izbegavati svađu, kritiku, zavist, ogovaranje, mrzovolju, ugađati sebi koliko možemo ali ne na štetu drugih, negovati druženja, prijateljstva, ljubav prema ljudima. Sve će nas to ispunjavati zadovoljstvom i nećemo tražiti zadovoljstva spolja. Najzad, kako reče Marfi: ,,Najbolji nisu uvek i najsrećniji, ali su najsrećniji uvek najbolji u veštini življenja”. Sreća čoveka je prema tome i navika, ali i veština življenja.
Nazad na vrh Ići dole
https://dark.forumsc.net
kreten
VIP
VIP



Ženski Broj poruka : 189
Datum upisa : 16.07.2011
Godina : 45
Lokacija : split

Unutrasnja praznina Empty
PočaljiNaslov: Re: Unutrasnja praznina   Unutrasnja praznina EmptyNed Jul 17, 2011 6:57 pm

najgora stvar na svetu 757

mislim da se događa čoviku kad zasrlja toliko duboko da se više nemože suočit sam sa sobom i priznat sebi da je pogriješio...tako se stvara emotivna praznina
Nazad na vrh Ići dole
Tornado
VIP
VIP
Tornado


Muški Broj poruka : 1880
Datum upisa : 20.03.2011
Godina : 51

Unutrasnja praznina Empty
PočaljiNaslov: Re: Unutrasnja praznina   Unutrasnja praznina EmptyNed Jul 17, 2011 7:01 pm


ja tu prazninu nazivam kao 'izduvan balon'...
Nazad na vrh Ići dole
kreten
VIP
VIP



Ženski Broj poruka : 189
Datum upisa : 16.07.2011
Godina : 45
Lokacija : split

Unutrasnja praznina Empty
PočaljiNaslov: Re: Unutrasnja praznina   Unutrasnja praznina EmptyNed Jul 17, 2011 7:20 pm

naravno zašto komplicirano kad može jednostavno :876578: 757
Nazad na vrh Ići dole
Tornado
VIP
VIP
Tornado


Muški Broj poruka : 1880
Datum upisa : 20.03.2011
Godina : 51

Unutrasnja praznina Empty
PočaljiNaslov: Re: Unutrasnja praznina   Unutrasnja praznina EmptyNed Jul 17, 2011 7:28 pm


emotivna praznina je stanje ravnodušnosti...ne znam kako bih bolje opisao...
Nazad na vrh Ići dole
kreten
VIP
VIP



Ženski Broj poruka : 189
Datum upisa : 16.07.2011
Godina : 45
Lokacija : split

Unutrasnja praznina Empty
PočaljiNaslov: Re: Unutrasnja praznina   Unutrasnja praznina EmptyNed Jul 17, 2011 7:28 pm

ravnodušnost može bit i rezultat ispunjenosti
Nazad na vrh Ići dole
Tornado
VIP
VIP
Tornado


Muški Broj poruka : 1880
Datum upisa : 20.03.2011
Godina : 51

Unutrasnja praznina Empty
PočaljiNaslov: Re: Unutrasnja praznina   Unutrasnja praznina EmptyNed Jul 17, 2011 7:31 pm


nema ništa gore od ravnodušnosti...

imam običaj da kažem:

Bolje me i mrzi ako me ne voliš, samo bez ravnodušnosti...

ravnodušnost - močvara osećanja...
Nazad na vrh Ići dole
kreten
VIP
VIP



Ženski Broj poruka : 189
Datum upisa : 16.07.2011
Godina : 45
Lokacija : split

Unutrasnja praznina Empty
PočaljiNaslov: Re: Unutrasnja praznina   Unutrasnja praznina EmptyNed Jul 17, 2011 7:53 pm

i tako.....
Nazad na vrh Ići dole
Tornado
VIP
VIP
Tornado


Muški Broj poruka : 1880
Datum upisa : 20.03.2011
Godina : 51

Unutrasnja praznina Empty
PočaljiNaslov: Re: Unutrasnja praznina   Unutrasnja praznina EmptyNed Jul 17, 2011 7:59 pm


šta ' i tako' ??....
Nazad na vrh Ići dole
kreten
VIP
VIP



Ženski Broj poruka : 189
Datum upisa : 16.07.2011
Godina : 45
Lokacija : split

Unutrasnja praznina Empty
PočaljiNaslov: Re: Unutrasnja praznina   Unutrasnja praznina EmptyNed Jul 17, 2011 8:03 pm

ja nisam ravnodušna piss
Nazad na vrh Ići dole
Lorena
VIP
VIP
Lorena


Ženski Broj poruka : 73
Datum upisa : 07.04.2011
Godina : 35
Lokacija : nepoznata

Unutrasnja praznina Empty
PočaljiNaslov: Re: Unutrasnja praznina   Unutrasnja praznina EmptyNed Avg 14, 2011 12:55 pm

Unutrašnja praznina je stanje duha..ako je ne umemo sami ispuniti niko neće
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Unutrasnja praznina Empty
PočaljiNaslov: Re: Unutrasnja praznina   Unutrasnja praznina Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Unutrasnja praznina
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
The Dark Side of the Moon :: Ljubavna litaretura :: Psihologija - Na kafi kod dr.Frojda-
Skoči na: